Služby

Doprava

 

Pro kontejnery si můžete přijet vlastní dopravou na náš sklad v Hradci Králové nebo vám přepravu na přání zajistíme až na místo vykládky. Cenu dopravy na vámi požadované místo, můžete nezávazně poptat.

 

Kontejnery přepravujeme na nákladních vozech.
 
Na místě vykládky musí být ze strany zákazníka zajištěno:
 
•    jeřáb, případně, je-li kontejner vybaven lyžinami pro vysokozdvižný vozík, může být vyložen VZV
•    vhodné podmínky k příjezdu na místo vykládky, dostatečný manipulační prostor pro dopravu, vykládku a případnou montáž
•    kontaktní osoba, která kontejner převezme
•    připravené základy
•    v případě potřeby i napojení na elektroinstalaci, vodu a kanalizaci.
 
Je-li místo špatně přístupné, je nutné nás o této skutečnosti informovat, abychom s dopravcem zajistili vhodný typ dopravy jako např. auto s hydraulickou rukou, nebo menší vozidla a podobně.
 
Konkrétní cenu dopravy na místo určení vašeho kontejneru vám můžeme spočítat i na počkání na tel: 733 111 000 nebo 731 512 447.
 
Pokud má kontejner šířku nad 2700 mm musí již dopravce mít povolení na nadrozměrnou přepravu a tím se cena zvýší i o poplatek za toto povolení.
 
Pokud je kontejner větší než DxŠxV  6058 x 2438 x 2800 mm, zadejte požadované rozměry a místo určení, a my vám rádi zpracujeme cenovou nabídku na tuto přepravu.
 
PRONÁJEM - Doprava kontejnerů k vám.
 
U kontejnerů na pronájem zajišťujeme dopravu k vám vždy my a to za předem dohodnutou cenu. Cenu dopravy na vámi požadované místo, můžete nezávazně poptat. 
 
U našich stálých zákazníků nebo ve výjimečných případech se lze individuálně dohodnout na vaší vlastní dopravě.
 
U pronájmu počítáme vždy i cenu dopravy zpět k nám na sklad.
 
V případě menších vzdáleností (Hradec Králové a okolí) doporučujeme využít auto s hydraulickou rukou, kde je v ceně dopravy i vyložení kontejneru. Na delší vzdálenosti se vyplatí u nás objednat kamion bez HR a na místě vykládky si zajistite jeřáb.

 

Poptat dopravu

Financování

 

Pokud nemáte možnost vaše finanční prostředky investovat najednou, je možné koupit kontejnery prostřednictvím leasingu od některé leasingové společnosti, nebo zprostředkování úvěru prostřednictvím finanční společnosti.

 

U obytných objektů lze využít i hypotéku.

 

V individuálně vám můžeme nabídnout také pronájem s následným odkupem. Toto nabízíme jen na jednotlivé kontejnery a maximálně na jeden rok.

 

Na přání vám zprostředkujeme pojištění. Pojistit lze mimo jiné škody způsobené přírodními živly,  vandalismem, vyloupení nebo samotnou krádež kontejneru.

Montáž kontejnerů

 

Montáž kontejnerů
 
Montují se sestavy kontejnerů, tzn. 2 a více kontejnerů spojených v jednu místnost nebo průchozí objekt.  V případě přání zákazníka je možné spojit pouze spojovacími šrouby i jednotlivé kontejnery v sestavách (nejčastěji se provádí při instalaci kontejnerů do patra). Při předávání kontejnerů musí být přítomna kontaktní osoba určená ze strany zákazníka.
 
Cena za montáž je počítaná individuálně podle místa montáže a počtu, případně typů kontejnerů.
 
Zákazník je povinen zajistit:
 
•    Stavební povolení, nebo souhlas s provedením ohlášené stavby
•    Zpevněnou příjezdovou komunikaci pro přepravu kontejnerů, montážního materiálu a montážníků
•    Bezproblémový přístup pracovníků AB-Cont případně jejich smluvních partnerů na místo montáže
•    Základy – připravenost plochy dle popisu AB-Cont pro umístění kontejnerů
•    Jeřáb s odpovídající nosností
•    Přípojku elektrického proudu 400/230V/32A k místu montáže
•    Sanitární zařízení pro naše montážníky po dobu montáže
•    Kontejner na stavební odpad a likvidaci tohoto odpadu
•    Zabezpečení staveniště po dobu montáže
 
Součástí montáže není:
 
•    Připojení na vodovodní přípojku a kanalizaci
•    Připojení kontejnerů na rozvody elektické energie, připojovací elektro revize a uzemnění kontejnerů 
•    Vybudování základů
•    Jeřáb ke složení

Více viz Podmínky pro instalaci, používání a údržbu kontejnerů společnosti AB-Cont s.r.o.

V případě nesplnění, nebo nesprávného provedení některé z těchto povinností zákazníka, jsme oprávněni odmítnout montáž kontejnerů do doby napravení této skutečnosti.
 

Servis a služby

 

Mimo záručního servisu, který si můžete za příplatek i prodloužit, poskytujeme i pozáruční servis, kde nabízíme například:

 

 • Čištění interiéru i exteriéru
 • Výměnu poškozených vnitřních desek nebo oprava podlahy, výměna linolea
 • Výměnu rozbitého okna, poškozených dveří nebo zámku
 • Dodatečné namontování okna, dveří, mříží,..
 • Úprava elektroinstalace a následná elektro revize
 • Zvětšení prostoru napojením dalších kontejnerů ve větší sestavu
 • Výměna poškozených venkovních plechů
 • Přelakování do jiné barvy – dle přání
 • Nalepení nebo nastříkání loga nebo reklamy
 • Namontování atiky nebo stříšky
 • Kompletní repase
 • Zajištění dopravy, nakládky a vykládky v případě přemístění kontejnerů
 • Zajištění montáže nebo demontáže
 • Řešení dalších požadavků a potřeb zákazníka

 

Jako doplněk nabízí AB-CONT  svým zákazníkům spoustu služeb jako například:

 

 • Individuální vzhled – např. sedlovou střechu, rovné zastřešení, klasické omítnutí, dřevěné obložení, dekorační plechy, různé exteriérové a interiérové obkladové desky, sádrokartony apod.
 •  Zařízení interiéru – dle konkrétního využití nabídneme vybavení dle přání, také  různé designové sanitární zařízení
 •  Další vybavení jako např. fotobuňky, bezdotykové vodní baterie, bezpečnostní osvětlení únikových cest a východů, hasící přístroje, klimatizace apod.
 •  Poradíme s přípravou základů
 •  Poradíme s nevhodnějším typem kontejneru pro vaše potřeby
 •   Pomůžeme vám nebo poradíme při vyřizování stavebního povolení nebo ohlášení stavby
 •   Pomůžeme zajistit financování nebo vhodné pojištění

 

Máte-li nějaký jiný požadavek, se kterým potřebujete od nás pomoci, napište nám info@ab-cont.cz

Kontejnery na prodej

 

Kolik stojí kontejner?


Ceny kontejnerů se pohybují různě, podle velikosti, typu, vybavení a dalších okolností.

Poptejte nás a my vám rádi zpracujeme cenovou nabídku. Jde-li o kontejner, který najdete na našich webových stránkách, tak orientační cenu vám řekneme i po telefonu.


Je v ceně kontejneru také doprava a vykládka?

 

Není. Ale nabídneme Vám cenu dopravy na požadované místo, pokud místo určení zadáte do poptávky. Jsme schopni nabídnout i vykládku hydraulickou rukou, ale pokud jde o větší vzdálenosti, vyjde vás cenově lépe, pokud si na místě vykládky zajistíte jeřáb.

Doprava

 

Je možnost kontejnery vyložit i vysokozdvižným vozíkem?

 

Ano, ale pouze tehdy, je-li kontejner opatřen kapsami pro VZV.  Rozměry a rozestupy kapes pro VZV s námi vždy konzultujte, mohou být různé. Většina skladových kontejnerů tyto kapsy pro VZV má, ale u obytných a sanitárních kontejnerů je dodáváme, pouze na přání zákazníka a za příplatek.

 

Vyrobíte kontejner i v jiném rozměru?

 

Ano. Kontejnery vyrábíme i na míru s rozměry na přání. Maximální velikost obytného nebo skladového kontejneru vyráběného na zakázku je d/š/v 9000 x3000 x3180mm

Výroba kontejneru na zakázku

 

Je v ceně kontejneru také montáž?

 

U samostatně dodávaných kontejnerů se montáž neprovádí. Pokud se jedná o dva a více kontejnerů spojených v jeden celek, tak pokud známe místo montáže, dáme vám na ni cenovou nabídku. V místě montáže musí být mimo jiné připraven vhodný základ.  Můžete si zajistit i vlastní montáž, v tomto případě, ale neneseme záruku na případné netěsnosti a zatékání do kontejnerů.

Montáž

Podmínky pro instalaci, používání a údržbu kontejnerů společnosti AB-Cont s.r.o.

 

Kolik kontejnerů lze poskládat na sebe?

 

V prázdném stavu můžete skladové nebo kancelářské kontejnery skladovat až 3 na sebe.  U sestav se 2 nebo 3 poschodími musí být zesílené rohové sloupky.  Pokud objednáte kontejner a víte, že budete chtít časem na něj postavit další, zadejte to do požadavků a bude vyroben se zesílenými rohovými sloupky. Přepravní (lodní) kontejnery mohou být stohovány až do výše 9 kontejnerů nad sebou, musí to však být doloženo individuálním statickým posudkem.

 

Musí být pro kontejnery stavební a jiná povolení?

 

Ano. Ve většině případů podléhá instalace kontejneru povolení. Jestli postačí stavební ohlášení nebo jestli bude nutné stavební povolení, závisí na velikosti a účelu použití kontejneru. Popřípadě bude zapotřebí i projektová dokumentace ke stavebnímu povolení. V každém případě je zapotřebí kontaktovat ve věci Vaší zamýšlené stavební akce příslušné orgány státní správy, např. stavební úřad, obecní úřad, městský magistrát, apod.

 

Kdo vyhotoví projektovou dokumentaci?

 

Nenabízíme služby projekční kanceláře a nezpracováváme projekty pro stavební řízení, nebo ohlášení staveb. Poskytneme vám, ale veškerou potřebnou součinnost a potřebné dokumenty pro bezproblémové zpracování projektu. Díky projektu jsou následně známy veškeré další speciální hygienické, požární, případně další požadavky pro konkrétní účel stavby. Naše kontejnery jsou standardně bez požární odolnosti, ale pokud jsou stanoveny požadavky projektanta na požárně bezpečnostní řešení ( dále PBŘ), není problém požární odolnost kontejnerů upravit dle tohoto PBŘ. Nevlastníme certifikát na požární odolnost buňky/kontejneru jako celku, ale dokládáme ji certifikáty jednotlivých materiálů použitých při výrobě. Nedílnou součástí nových výrobků je prohlášení o shodě, které potvrzuje, že výrobek splňuje požadavky technických předpisů platných v ČR a že byl dodržen stanovený postup při posouzení shody. Až na základě projektu Vám zpracujeme konečnou nabídku. Do té doby jsme schopni stanovit pouze orientační cenu na základě vámi zadaných požadavků.

 

Dodáváte do kontejnerů i klimatizaci?

 

Ano a určitě ji doporučujeme jak v letních měsících, tak v zimních, kdy při určitých teplotách s ní můžete i úsporněji vytápět.

 

Jaká je maximální tloušťka izolace do kontejneru?

 

Do stavebních buněk můžeme dát maximální tloušťku izolace 220 mm a to jak do stěn, tak i stropu a podlahy.

 

Když vím, že budu kontejner potřebovat jen krátkou dobu?

 

Můžeme vám nabídnout kontejner k pronájmu, případně nabídnout zpětný odkup.
 

Výkup kontejnerů

Pronájem

 

Jak podložit kontejner?

 

Kontejnery se ukládají na vodorovný betonový podklad. Např. betonové patky, pásy, případně jiné zpevněné podloží. Kontejner je potřeba podepřít po obvodu kontejneru ve 4- 10 bodech (dle velikosti kontejneru). Mezi spodní stranou kontejneru a zemí je potřeba dodržet určitou vzdálenost a vytvořit tak odvětrávaný prostor.
Viz. Podmínky pro instalaci, používání a údržbu kontejnerů společnosti AB-Cont s.r.o.

 

V jakých barvách mohu koupit kontejner?

 

Můžete si vybrat odstín z RAL vzorníku, některé odstíny barev jsou za příplatek.

 

Kolik váží kontejner?

 

Hmotnosti buněk a kontejnerů se liší podle velikosti

 

Stavební buňka cca 1 300 – 2 900 kg

 

Sanitární kontejnery cca 450 – 3 400 kg

 

Skladové kontejnery cca 455 – 1 500 kg

 

Lodní kontejnery cca  1 900 – 4 900 kg

 

 

Mohu sanitární kontejnery ihned používat?

 

Ano. Po napojení na přívod vody a odpadů, které si musíte zajistit odbornou firmou, můžete kontejnery ihned používat. Veškeré vnitřní rozvody a komponenty jsou smontovány a kompletně vybaveny již ve výrobním závodě. Přepravují se kompletně sestavené a mohou být ihned zprovozněny. Sanitární buňky mohou být napojeny také na nádrž s vodou nebo fekální tank. Standardně je napojení na stěně kontejneru (které je potřeba dodatečně zaizolovat), ale na požádání provádíme i podlahou.


Nájemní kontejnery


Musí se pronajatý kontejner před vrácením uklidit?

 

Nemusíte, pokud je znečištěn běžné.  Konečné čištění je zahrnuto ve vedlejších nákladech v cenové nabídce na pronájem. Pokud je kontejner nadměrně znečištěn např. jsou na podlahách nánosy bahna, nebo olejové skvrny apod., tak ano. Jinak toto nadměrné znečištění, nebo i poškození vám musíme dodatečně vyúčtovat.

 

Musím nájemní kontejner pojistit?

 

Měli byste, protože nájemce ručí za veškeré škody včetně poškození kontejneru vloupáním, vandalismem, živly apod. Následné opravy jsme vám nuceni vyúčtovat. V případě, že si kontejner pojistíte, uplatníte tyto náklady na pojišťovně. Každé vzniklé poškození kontejnerů, nám musíte také bezodkladně nahlásit a zaslat fotodokumentaci škod.

 

Za jak dlouho mi nájemní kontejner dodáte?

 

Vždy záleží na aktuálním stavu skladu a možnosti našich dopravců. Dále je potřeba mít před odvozem kontejneru podepsanou smlouvu a uhrazenou prvotní fakturu.

Poptat

 

V jakých barvách dostanu nájemní kontejner?

 

Ve většině případů dostanete kontejner v naší firemní oranžové barvě, opatřené logem naší firmy. Pokud požadujete na kontejneru vaše firemní barvy, je možné provést přelakování. Vždy je ale účtováno i uvedení kontejnerů do původního stavu.

 

Jaké je základní vybavení nájemních kontejnerů?

 

Skladový kontejner má stěny a strop z trapézového plechu, podlahu dřevěnou nebo rýhovaný plech. Skladové kontejnery nejsou izolované a nemají elektroinstalaci, tedy nejsou ani vytápěny.
Stavební kontejnery mají v základu jedno větší okno (nebo dvě menší okna) většinou umístěné na krátké straně. Pod okny se nachází 2kW topení. Na druhé krátké straně jsou venkovní vstupní dveře. Kontejnery jsou vybaveny elektroinstalací (zářivky, zásuvky, vypínač)                                                  
Sanitární kontejnery jsou vybaveny také vstupními dveřmi, menšími okny, topením, elektroinstalací a sanitární vybavení dle typu kontejneru (toaletní kabiny, sprchy, pisoáry, umyvadla, apod.) více najdete.                                                                                                                                                                
Sestavy z kontejnerů jsou poskládány ze standardních typů kontejnerů, dle potřeb zákazníka.                                                                                                                                                    Individuálně lze dohodnout i pronájem jinak vybavených kontejnerů.
Pronájem kontejnerů a buněk | Stavební a obytné buňky, skladové kontejnery, prodej, výroba, pronájem, použité kontejnery - AB-Cont s.r.o. (pshk.cz)

 

Pronajímáte také nábytek a jiné vybavení do nájemních kontejnerů?

 

Ano, nabízíme různý nábytek a příslušenství i klimatizaci. Napište do poptávky vaše požadavky.

Vybavení

 

Je potřeba žádat o prodloužení nájmu, než jak bylo dohodnuto?

 

Ne. Doba trvání nájmu se prodlužuje automaticky, dokud pronájem neukončíte.

 

Bude mi cena, kterou jsem za pronájem platil odečtena z odkupní ceny kontejneru?

 

Ne. Platíte hodnotu kontejneru, kterou pro nás uvedený kontejner v danou chvíli má, bez ohledu na délku pronájmu.

 

Rádi vás u nás přivítáme i na osobní prohlídce kontejnerů.

 

Kontakt

Načítám